| UbexFlo a întrebat:

Buna TPU.Am o problema de sanatate.sad Am pe abdoment niste pete maronii de mai mult timp.Erau rosii la inceput si apoi au inceput sa se exfolieze.Acum sunt maronii.Se intampla sa se faca iar rosii, iar sa se exfolieze si asta nu mi seintampla doar vara.NU ma expun la soara, nu am fost la piscina, nici la mare nici nicaieri ca sa imi apara de la expunerea la soara.Acum am observat ca am niste pete asemanatoare celor care apar la candida, in jurul gurii, mai exact de la coltul gurii in jos spre barba.sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Aveam si eu problema asta anul trecut, aveam pe mana si pe gat.Nu mi-am dat seama nici acum de ce aparusera, daca de la soare sau altceva, mai ales ca era prin februarie.M-am dat cu Triderm si in 2 zile au disparut.
La faza cu alea de pe barba nu stiu... poate sa fie numai o coincidenta, sa apara de la o raceala, un virus pe care il ai in organism.Tot cu crema da-te. Daca nu-ti trece, stii ce sa faci-inca o data la dermatolog.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te la medic ca el stie cel mai bine problema pe care o ai.

| UbexFlo explică (pentru mgtow):

Am fost si nu mi s-a zis ce am.Mi s-a zis ca e de la soare cand eu cu siguranta nu m-am expus la soare cel putin in ultimii doi ani.Petele le am de aproximatv un an si ceva.Cred.De la ficat nu sunt pentru ca sunt in regula cu ficatul.
Si am intrebat aici ca sa-mi fac o parere sa stiu la ce sa ma astept daca cu medicii nu a functionat.M-am dat cu niste creme, Nidoflor si inca una si se trecusera pentru ca nidoflorul din cate stiu albeste pielea dar dupa ce nu m-am mai dat iar au inceput sa se faca maronii.

| Libelle a răspuns (pentru UbexFlo):

Aveam si eu problema asta anul trecut, aveam pe mana si pe gat.Nu mi-am dat seama nici acum de ce aparusera, daca de la soare sau altceva, mai ales ca era prin februarie.M-am dat cu Triderm si in 2 zile au disparut.
La faza cu alea de pe barba nu stiu... poate sa fie numai o coincidenta, sa apara de la o raceala, un virus pe care il ai in organism.Tot cu crema da-te. Daca nu-ti trece, stii ce sa faci-inca o data la dermatolog.