| 07495 a întrebat:

Am un ganglion pe gat in partea stanga, acesta se observa doar cand intorc gatul...ce as putea sa fac? Dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ține căldură și aplică o cremă antiinflamatoare (ex. Fastum Gel) și masează-te ușor. Și, dacă nici peste un timp, nu cedează, du-te la un control medical. Oricum, nu cred că vei avea probleme, se va retrage încet.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai putea si este chiar recomandat sa mergi la medic.

| GabrielXD354 a răspuns:

In primul rând, caută si alți ga ganglioni.Verifica la gât, axila si in zona inghinală. Daca il ai doar pe acesta de care spui si nu dispare in 2 saptamâni.Iti recomand un control la hematologie.Acolo ți se vor face mai multe analize de sange pentru a depista cauza.