| Ionutzu03 a întrebat:

de cateva zile am observat ca in partea stanga sub barbie am un nodul/ganglion destul de mare.
Rog pe cineva care stie sa ma ajute si pe mine de la ce ar putea fi!
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| damonstefansalvatore a răspuns:

Buna, un coleg a patit acelasi lucru ca si tine.De o saptamana sta numai prin spitale si doctorii iau spus ca este de la infectia pe care a facut-o de la cosurile de pe fata.

5 răspunsuri:
| Estera123 a răspuns:

Sper ca nu incurci vreun ganglion aparut din senin cu amigdalele. Daca sunt amigdalele(chiar sub mandibula, la inceputul gatului), inseamna ca sunt inflamate din cauza vreunei bauturi reci sau frigului de afara. Incearca sa te feresti de frig o perioada si se vor retrage. Daca vei continua asa, vei tot face farigita si v-a trebui antibiotice. Ar fi indicat sa te duci la doctorul de familie pentru o reteta(mai ales daca te doare in gat si faci febra).
Sper sa te fi ajutat. Iar daca nu este vorba de amigdale, nu stiu despre ce e vorba.

| foxsilver a răspuns:

S-ar putea sa ai probleme cu tiroida.Du-te la endocrinologie imediat.

| Generation22 a răspuns:

Poate ai tiroida marita in cazul asta e nevoie de o operatie! Ti-as sugera sa te duci cat mai repede la spital! Funda plz

| Ionutzu03 explică:

Tin sa precizez ca nu ma doare, nu ma incomodeaza cu nimic.

| Ionutzu03 explică:

Multumesc pentru raspuns...
Cum adica sta numai prin spitale? Eu nu am bagat in seama aceasta problema.
Daca poti te rog da-mi niste detalii