| yoloqerty a întrebat:

De curand am un ganglion in partea stanga care se simte la mana pe la femur ca si cand ar fi inflamat.
Care ar putea fi cauzele si cum se trateaza? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

O vizita la medicul de familie ti-ar prinde bine. Cel mai probabil acolo se ascunde un cos si va ajunge dureros cand va fi la maturitate.

| yoloqerty explică (pentru anonimg):

Pai trebuie sa fac o operatie sau ceva?

| anonimg a răspuns (pentru yoloqerty):

Nu te gandi la operatie. Numai medicul iti poate spune cu exactitate ce este acolo.

Femurul este acel os al picorului care pleaca de la bazin.
La tine trebuie sa fie pe brat (care pleaca din umar) sau pe antebrat (care este partea mainii dintre cot si palma).
http://www.esanatos.com/......age036.jpg

Nu te ingrijora de ceea ce ti-a aparut pe mana. La toate exista solutii. Trebuie doar sa mergi la medic.
Multa sanatate!