| andrei96 a întrebat:

Am un prieten care este mai gras si tot se plange imi puteti da niste ideei sa i le spun pentru a slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Poti sa fii alaturi de el si sa ajuti sa scape de problema asta. Alergati impreuna, cautati pe net amandoi informatii despre obezitate si retete. Cautati sa imbinati informatiile ca sa fie bine pentru el. Trebuie sa manance cat mai sanatos. Putina paine, multa apa, fara sucuri, chipsuri si alte chestii. Sa invete care fructe sunt bune pentru el. Important e sa il indrumi, a fii alaturi de el.

| dichi a răspuns:

Recomanda-i siteul www.cura-de-slabire.net pentru a se informa despre tot ce inseamna slabire. succes

Răspuns utilizator avertizat
| Loryoficial a răspuns:

Iti zic yeu cum: fugi in fiecare zii dupa ora 6 pe strada, faci 2 ture in fiecare zi, dar trebuie sa te tii de acest lucru! si te invat yeu cum sa faci abdomene si genoflectziuni, flotari. etc. da-mi fundita mah happymersi

| Robert_2672 a răspuns:

Esti sigur ca acel prieten nu esti chiar tu?laughing cunosc chestii de genu "Vreti sa aflati ceva pentru prietenul vostru, vi se pare ca e ceva jenant, dar de fapt este pentru voi".

pai pentru a slabi este bine sa practici un sport, sa renunti la dulciuri, la mancare dupa ora 19:00 seara si sa alergi foarte mult.

bafta

| ctnbaiat a răspuns:

Ii poti spune sa alerge sa faca abdomene, flotari, sa reduca dulciurile daca consuma si sucurile acidulate si sa nu manance dupa ora 6, poate sa manance dar fructe...

| BeatriceKnowles a răspuns:

Pai in primul rand sa faca mult sport si sa manance regulat o dieta cu fructe si legume. cam cate kg are?

| Posesiv a răspuns:

Sa faca sport, sa manance multe fructe, legume.

| andrei_3917 a răspuns:

Pai in primul rand sa se duca la un medic endocrinolog si sa faca analize ca e posibil sa aiba tiroida apoi sa se duca la un medic nutritionist sa ii prescrie un regim hipocaloric. sa evite prajelile, grasimile, dulciurile, mancatul seara dupa ora 7, sa faca miscare multa si poate incerca produse naturiste biomed 4 de exemplu

| Felicianos a răspuns:

Sa faca miscare in fiecare zi, sa se mai abtina putin(sa manance asa incat sa nu se sature), sa nu manance dupa ora 6