| a0u1 a întrebat:

Am un prieten care face cu mine kickbox, are 17 ani, fumeaza de 7 ani, iar el face kickbox de 1 an doar.
Are o rezistenta de fier iar eu care nu fumez / nu beau nu am asa rezistenta ca el.
Va rog frumos explicati-mi cum este posibil, stiam ca cine fumeaza e praf la plamani...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Chiar dacă fumează nu înseamnă că nu poate fi în formă, mai ales dacă face sport și e tânăr.
Ești sigur că fumează de 7 ani?
Asta ar însemna că s-a apucat de la 10 ani de fumat, dacă acum are 17.

| a0u1 explică (pentru Andreeush):

Da sunt foarte sigur, fumeaza de la 9 ani jumate

| NGheorghe a răspuns:

Ai uitat sa precizezi câte secunde are "rezistența de fier"! sau vrei sa ne convingi sa ne apucam de fumat?

| a0u1 explică (pentru NGheorghe):

Ce secunde? Are rezistenta mai mare ca mine care mananc cat de cat sanatos si nu beau / nu fumez

| NGheorghe a răspuns (pentru a0u1):

Ete na, în loc să stai pe net ia du-te tu și fă 5 ture de stadion (5x6min=jumate de oră de pe zi) - numai atât - și vorbim după o lună.

| Gabe13 a răspuns:

Are gene bune rolling on the floor))))