| anonim_4396 a întrebat:

Am un var de 23 de ani și are o infecție mare la degetul mare de la piciorul stâng.. (panaritiu)
Are degetul umflat tare de tot și foarte rosu.
Nu vrea sa se ducă la medic și sta asa de doua luni.

L-am avertizat ca o sa fie urmări grave dar e... și nu înțelege..

Care ar fi urmările?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Septicemie, deces, aleluia.

| minrest a răspuns:

O sa moara in chinuri oribile, datorita septicemiei. Dar nu te necaji, in ultimele ore de viata va fi inconstient datorita febrei foarte mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-si piarda degetul, sau infectia sa se extinda tot mai sus, poate chiar septicemie.
Asta trebuie rezolvat urgent!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce urmari a avut si tatal meu cand a fost incapatanat si nu s-a dus la medic.A facut cangrena, si-a pierdut laba piciorului apoi tot piciorul pana la bazin din cauza cangrenei care era mai sus de laba piciorului.Mai tarziu, neascultant sa ia medicamentele prescrie, a dat in altceva din care i s-a tras moartea.