| broscutsaaa a întrebat:

Am varicela de ceva timp si s-au format cruste la toate bubitele, ba chiar nu mai tin niciun regim alimentar, am iesit si pana afara 2-3 minute, ma simt foarte foarte bine, dar pur si simplu bubele astea nu mai trec straight face. Au trecut cateva, dar in rest au ramas toate. Ce pot face, avand in vedere ca azi am facut 2 saptamani de cand mi-a aparut prima bubita, iar maine 2 saptamani de cand stau in casa? Ma poate tine mai mult de 2 saptamani? [ Tin sa mentionez ca am avut un caz mai rar de varicela ] [ Am postat intrebarea si la adolescenti dar nu am primit niciun raspuns happy ]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti avea o forma mai agresiva si sa dureze mai mult, uneori chiar pana la 5 saptamani. Ar fi bine sa te vada medicul de familie din nou.

1 răspuns:
| HolyDiver a răspuns:

Crede-ma, poti sa stai si o luna cu pacostea aia de boala. Eu unul am stat 3 saptamani jumatate. Ai rabdare. In plus, ce e rau in a sta acasa?