| WnFamily a întrebat:

Am varicelă, mâine fac deja 16 zile de când o am ( acum am corjițele, dar nu au căzut toate, sunt chiar multișoare ) astăzi am făcut pentru prima dată baie, și am ieșit afară pe 5 minute, se poate întâmpla ceva?

De mâine deja o să plec la colegiu.

Întrebarea mea este, ele nu apar înapoi dacă ies afară sau fac baie?
Repet, am 15-16 zile, normal trebuia să-mi cadă toate deja.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Nu e nicio problemă nici că ai făcut baie, nici că ai ieșit afară. Perioada în care trebuia să ai grijă a trecut. Să ai grijă să nu le rupi pentru că îți rămân semne. În rest, mult succes la colegiu!

| WnFamily explică (pentru ChristianKalman):

Mulțumesc de răspuns

1 răspuns: