| streethunter a întrebat:

Am varicela...vineri mi au aparut primele bubite...ieri si azi mi s a umplut corpu..am multe rau si pe fata.in cap la fel iar unele din cap ma dor.e normal? si pana cand mai apar acele bubite ca deja innebunesc. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vvistula a răspuns:

E normal, ar trebui sa ai si pe limba si peste tot, in 2 sapt trece.

| streethunter explică (pentru Vvistula):

Am in ceru'gurii...dar parca prea multe bubitesad

| Vvistula a răspuns (pentru streethunter):

Asa e normal, asa e boala, nu ai ce sa faci.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Daca respecți tratamentul, vei scăpa in 2 saptamani!