| gabrieela a întrebat:

Anul acesta sunt scutita de sport deoarece am cazut de pe o bara fix pe coloana vertebrala, nu m.am prezentat la medic,dar de curand am o durere ce se duce pe picior,mama fiind foarte panicata mi-a luat scutire penttu sport, pe aceea scutire scrie ceva despre un sindrom nu stiu de care, ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa faci o radiografie la coloana, daca durerea se scurge in picior e cam grava problema

suntserios
| suntserios a răspuns:

Panica ti a luat scutire? in loc sa te duca la un control?

| vangaelis a răspuns:

Mare Ti-e Gradina Doamne! happy
Mergi la Spitalul de Neurologie, loviturile la coloana si simptomul descris de tine nu miroase a bine.