| anonim_4396 a întrebat:

In curand o sa port corset pentru coloana vertebrala. Imi puteti spune cum e, daca se observa etc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu am avut un coleg in scoala generala care purta corset. Se vedea si prin haina, dar si la gat. Zona aia il si deranja, cred ca il vedeam de 2-3 ori pe ora aranjand corsetul acolo. Nu pot sa-ti spun cum este pentru ca nu am purtat.

| neutrino a răspuns:

Sunt mai multe tipuri de corset pentru coloana, unele mai robuste, altele mai putin robuste: pe timp de vara nu ai cum sa-l faci neobservabil, dar cert este ca te vei simti mult mai bine cu corset decat fara, daca asa ceva ti-a fost recomandat. Iti vorbesc in cunoastinta de cauza.