| MaryMaria333 a întrebat:

Anul trecut cam la inceput de toamna am inceput sa imi decorolez parul din fata ca sa fiu blonda si mai odata m-am facut in iarna. Dupa gata. Au inceput sa imi creasca radacinile mult si m-am facut satena. Parul din spate care a fost doar vopsit e ok, e ondulat natural, dar ala din fata ii ca o papiota, sta drept, are varfuri despicate, se rup si ramane alb de unde a picat. Na uitati ce minuni face decoloratul! Cum naiba am putut sa imi zapacesc parul in halul asta nu stiu!
Intrebarea e cum pot sa il readuc la viata? Daca m-as pune sa mi-l tund apai ar fi prea scurt si nu vreau. Ceva remedii naturale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Evită să îți mai vopsești rădăcina și părul care crește, nu mai atinge cu vopsea nuanța ta naturală.
Pentru un aspect mai natural, vopsește părul deja tratat chimic(decolorat+vopsit) intr-o nuanță apropiată de a ta. Scapă și de vârfurile despicate.

| MaryMaria333 explică (pentru Ofiintă):

Pai am de gand sa ma fac bruneta, sa il aduc la o culoare faina, ca la mine de la blondul ala ii mai deschis in fata oricum.
Uita'te la poza ca pare mai brunet, deci ar fi ok.

| Bruno92 a răspuns:

Și roșcata ți-ar sta Nice, da tu oricum ești frumusela indiferent de culoarea parului.