| sweetys a întrebat:

Ar trebui sa imi fac griji? Ma doar in partea dreapta cam de la ficat si durerea se duce in jos, dar nu ajunge pana la apendice, e o durere care sa zic merge in linie dreapta( nu radiaza) si nu e durere musculara, o simt in interior. De obicei apare cand fac un efort mai mare si o simt noaptea cand ma pun in pat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Eu cred ca este apendicita. Dar asta se poate vedea numai la controlul medicului. Mergi la medicul de familie si el iti va da trimitere mai departe.
Durerea provocata de apendicul inflamat poate fi localizata chiar si in mijlocul burtii, si nu este neaparat sa fie in partea dreapta. Operatia de apendicita se desfasoara repede si fara dureri.
Curaj!