| Izma a întrebat:

Are ceva daca imi fac gaura buza..doar ca nu am gasit xilina. spray ...doar in fiole. are acelasi efect?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Izma explică:

...Vreau sa imi fac gaura in buza.** scuzati = )))

| JamieGold a răspuns:

Hey!
Xilina sub forma de solutie,cum este cea din fiole,este foarte periculoasa daca este inghitita,poate provoca foarte usor moartea chiar si in cantitati destul de mici,iar cum tu vrei sa o folosesti in regiunea bucala,fiind vorba de buza,este foarte probabil sa si inghiti substanta repectiva.
Sfatul meu este sa nu o folosesti, mult mai simplu este sa mergi la un salon dedicat body piercing-ului, unde ti se va face si anestezie si unde poti fi sigura ca nu vor aparea complicatii. Daca insa vrei neaparat sa iti faci singur/a gaura, iti spun din proprie experienta ca durerea in acea zona este suportabila, nu ai nevoie de xilina!
O zi frumoasa!happy