| afrodita3333 a întrebat:

Daca sunt scutita de sport mai treabuie sa duc si alta fisa in afara de adeverinta aceea cum ca sunt scutita?(scutire de la medicul specialist)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Doar adeverința că ești scutită. Așa se procedează la școala mea și la mai multe școli în care am prieteni. Poți să îți întrebi profesorul/prfesoare de sport pentru lămurire.

Baftă.

| alexandraalis a răspuns:

Scutirea de sport trebuie sa o duci la medicul de la cabinetul scolar pentru a o verifica si parafa, apoi o duci la profesorul de sport.
La cabinetul scolar trebuie sa mai duci o data cu scutirea, documente medicale care atesta suferinta ta, de ex. iesirea din spital, analize, etc. dar sa duci copii, originalele raman la tine acasa. La cabinetul scolar te scrie intr-un registru special iar ce scrie in acte ramane doar in cabinet, vor stii numai cadrele medicale-secret profesional, nimeni nu va afla ce ai.
Cadrele medicale trebuie sa stie de suferinta ta pentru ca tu sa primesti ingrijiri medicale la scoala, atunci cand soliciti ajutorul lor.
FUNDA