| TeoIonela a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca noul virus gripal AH1N1 a fost conceput intentionat in laborator pentru a omori mii de oameni? adica, sa fim seriosi, de o gramada de ani animalele au trait pe langa casa omului si nu ne-am imbolnavit, iar acum apare din senin un porc infestat care ne omoara pe toti? ce naiba, mai.chiar asa am ajuns?

Răspuns Câştigător
| teensfever a răspuns:

Virusul a fost conceput de catre americani intr-un laborator. Au raspandit fiole ce contin acest virus in Europa pentru ca noi sa cumparam antidotul, si astfel ei sa scape de criza mondiala! Foarte crud, dar adevaratsad pana anul viitor vom ajunge foarte rau!sad

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur, ca de mii de ani oamenii nu au facut rabie, tenii, chist hidatic si alte boli transmise de la animale. Tu argumente reale nu ai?
E foarte usor sa apara virusuri noi prin mutatii ale celor existente, fiindca virusurile sunt organisme simple, practic sunt segmente de acid nucleic invelite intr-o capsula si, prin urmare, sufera usor modificari majore.

| JustMe a răspuns:

Si eu consider ca virusul a fost conceput in laborator pentru a omori mii de oameni...trebuie sa fi bolnav sa faci asa ceva...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Deja nu imi mai bat capul cu subiecte de nimic!

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Ei.eu nici nu stiu ce sa cred. Mi se pare o prostie tot virusul astaoh go on.

| ioana181 a răspuns:

Pai a fost boala vacii nebune, gripa aviara, acum gripa porcina. Cred ca urmeaza vreo boala a pestilor, ca restul animalelor pe care le mancam au deja boala lor laughing

| deejayra a răspuns:

Ce virus? du-te dom'le ca nu am auzit de nici un virus...eu continui sa fac ce faceam si pana acum de parca nimic nu s-ar fi intamplat.

| Kidu a răspuns:

Cred si eu ca virusul a fost conceput intr-un laborator cu scopul de a strange cat mai multi bani de pe urma antidoturilor.
cat de monstruos poti fi ca sa inventezi asa ceva?straight face

| just|breathe a răspuns:

Nu ma intereseaza. M-am cam saturat de subiectul asta. Daca mor bine daca nu mor iarasi bine.

| Katiee^^ a răspuns:

Eu nu stiu c sa mai cred. sad Daca e adevarat am ajuns niste. specimene oribile. ca sa zic asa. :-

| ina a răspuns:

Pai...stii...e criza. iar bani sunt tot mai putini.Fi convinsa ca cel care a facut virusul a avut si antidotul.Gandeste-te putin! Din ce se face antidotul? Din virusul mort. Face virusul, il multiplica, omoara unul, face antidotul si da drumul virusului.Pai nu e mai simplu asa, sa scapam de oameni in loc sa ne plangem ca sunt prea multi someri?
P. S. Nu te supara, dar mai ai putintel de lucrat la limba romana.Nu e vorba ca nu stii, sunt convinsa ca stii, doar esti romanca, dar care-i rostul sa scrii cu ca si si in loc de c si s?
Papa:d

| ina a răspuns:

Imi cer scuze.Am scris "ca" si "j" dar nu stiu de ce nu aparut

| alinutzacodruta a răspuns:

Traim in Romania...asta spune totul...happy

| Irina a răspuns:

Agenta. chestiunea cu virusul nu tine de Romania.

| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a răspuns:

Citind raspunsurile lui Gabriela ma simt proststraight facestraight facestraight faceoricum nu inteleg nimicstraight facelaughing)oricum chestia cu creatu il laborator mi se pare prea crud...sunt de acord cu Gabriela (ce o fi zis si ealaughing )

| TeoIonela explică:

Ina, nu-i nimic.laughingdar daca te referi la cuv''acum'',''mai'' si''asa'' asta nu inseamna ca nu stiu cum se scriu cuvintele .doar ca asa scriu eu.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma faci sa rad, deja ai un raspuns de-al Brigaelei.mama draga, dar de mutatie, mutant ai auzit, nu, nu e vorba de zoombie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da.cum e si cu cipurile asa e sh cu gripa...