| MaRiaN96 a întrebat:

As vrea parerea voastra. De curand m-am apuicat de sala ca as vrea sa mai cresc in masa musculara, am 1, 62 si am 48 kg (da stiu sunt cam mik straight face ) si as vrea sa iau niste proteine ca am auzit ca te poate face sa maresti masa musculara mai repede si mai bine. As vrea sa aflu si eu avantajele si dezavantajele folosirii proteinelor si as vrea daca se poate sa imi sugerati ceva sau nu stiu..., dar nu as vrea dinacelea injectabile sau nu stiu, ca mai tarziu sa ramana semne...
Astept raspuns :* Multam :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MaRiaN96 explică:

Am 15 ani straight face

| ingerdraq a răspuns:

Din poza cred ca nu ai mai mult de 16 ani. La varsta ta nu e indicat sa te apuci de sala. Iti poti deforma oasele, coloana. Daca esti mai mare: Dezavanaje nu prea au multe suplimentele nutritive. Dar ar trebui sa le iei pentru cel putin 3 luni ca sa se obisnuiasca corpul cu ele sau slabesti dupa ce te opresti. Un supliment bun pentru a lua rapid in greutete este Serios Mass de la optimus nutritio. Calitate, cantitate, pret este f bun. L-am folosit si eu. e bun. Multa bafta.