| hgfcxszdxfcgvhjkbbvcyxrttexcvhbj a întrebat:

: de curand m-am apucat de sala si as vrea sa cresc in masa musculara am 16 ani 1.73 si 65kg ce proteine sa iau? si am vz ca pe ambalaje zice a nu folosi persoanele sub 18 ani

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu oricum iei proteine zilnic, se gasesc in aproape orice aliment, in special in carne, branza, oua.

Ideea este sa-ti asiguri 2 grame de proteina pe kg-corp zilnic, daca poti doar din mancare ( 4-5 mese pe zi, poate 6 ) atunci nu mai are rost sa iei suplimente, daca nu, atunci poti baga o proteine.

Si stai linistit, este doar o proteina extrasa din mancare, sunt alte suplimente de evitat pana in 18 ani, proteine poti lua linistit.

Dar daca nu ai alimentatia pusa la punct, iei degeaba, am vazut destui care dupa zeci de cutii aratau la fel.