| TCristi a întrebat:

As vrea sa incerc un regim alimentar pentru a avea un abdomen cu patratele, sau mai bine zis 6pack. Din cate am inteles, este in zadar sa faci exercitii fara sa ai o alimentatie corespunzatoare. Imi puteti recomanda o dieta zilnica buna, una care ati incercat-o sau care credeti ca esti buna? Multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MariusN1 a răspuns:

Eu unul nu sunt adeptul striatului dar iti recomand o alimentatie bogata in fibre (fructe, legume si cereale) alaturi de proteine fara prea multe grasimi (carne de pui, curcan, peste si vita);
Incearca sa eviti totul ce e facut in ulei (manaca mai mult fiert, daca e sa frigi incearca sa o faci la gratar), orice contine grasime prea multa, sucuri cu acid, alcool in exces, fructe in exces pentru ca contin fructoza, zahar in exces;

Meniu
Dimineata: o omleta si salata, cereale cu lapte sau un bol de fructe
Pranz: o salata cu piept de pui la gratar si o supa de legume
Seara: peste, curcan sau vita cu legume la gratar sau fierte.

2 răspunsuri:
| Adelussy a răspuns:

Ce fel de exercitii faci?

| TCristi explică (pentru Adelussy):

Pai, fac mai multe programe de pe canalul passion4profession de pe youtube, plus cateva exercitii alese de mine, doar ca in ultimu timp am lasat-o mai moale...