| Jupiterrr a întrebat:

As vrea sa merg la sala, sunt fata, insa am o lipsa mare de calciu si mai rar asa fac atacuri de panica in care mi se taie respirația. Sunt destul de slaba 41 kg/1, 59 si ar trebui sa-mi schimb si alimentația. Este vreo problema daca fac sport? Mai mult pentru abdomen si picioare sau daca fac efort mult? Medicul nu mi-a răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Cu putine exceptii, sportul e in general benefic. Daca ai probleme de sanatate sau vrei suspiciune cel mai bine ar fi sa discuti treaba asta cu medicul de familie. Stiu ca internetul e convenabil dar nu m-as baza pe sfaturile unor anonimi cand vine vorba de decizii care tin de sanatate.

1 răspuns: