| DyaMika a întrebat:

As vrea sa port unghii false. Ce parere aveti? E ok sau nu?! Mi se intampla ceva cu unghiile dupa aceea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ruxiii a răspuns:

Organismele,unghiile,parul..totul reactioneaza diferit de la om la om.Ai putea ramane cu striatii pe unghii sau cine stie thinking Dar unghia creste in permanenta, se regenereaza.Eu am purtat, ba chiar le-am lipit cu picatura si sincer, nu au patit nimic dupa ce le-am dat jos.

Poti sa-ti pui la salon unghii cu gel.Adevarat ca te costa, dar rezista mai mult decat cele pe care le cumperi de la magazin.Presupun ca sunt mai bune decat "cele de la magazin", habar nu am, nu le-am incercat si nici nu m-am documentat laughing

Pune-ti unghii, tine-le cateva zile si dupa vezi daca s-a intamplat ceva cu unghia. Dupa decizi daca e ok sau nu.Sau pune pe o singura unghie, iar pe restul le colorezi in alta nuanta ca sa nu arate ciudat si tot asa dupa cateva zile o dai jos si vezi daca unghia e teafara.

| DyaMika explică (pentru Ruxiii):

Draga mea, am incercat metodele tale.Si nu am patit absolut NIMIC.Voi incerca unghiile cu gel.nu are importanta cat costa.

| sindromforyou a răspuns:

Unghiile cu gel sunt super ok daca sunt puse de o specialista.