| Toader_Raisa_1998 a întrebat:

As vrea sa slabesc am 13 ani sunt inalta de 1, 67 si am 38 kg, intrebare mai ales pentru baieti cam cat ar trebui sa mai slabesc dupa voi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

La varsta ta, trebuie sa manci sanatos si sa faci un sport, nu sa slabesti.

| positivity a răspuns:

Oh, drăguță, nu ar trebui să slăbești absolut deloc, nici măcar un kilogram. Ești mult prea slabă, la înălțimea ta ar trebui să ai cam 57 de kilograme - minim. Deoarece greutatea unei fete se calculează în felul următor:
(1), 67 - 10 = 57 (kilograme)
Eu ţi-aş sugera să mai pui câteva kilograme pe tine, pentru a arăta mai bine.

| Zenithf a răspuns (pentru positivity):

De unde ai scos calculul asta?
Deci un pigmeu de 1.10 inaltime trebuie sa pluteasca in aer?
Calculul greutatii normale este un pic mai complex decat atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa mai slabesti la 1.67m si 38kg? La valorile astea ar trebui sa fii deja de ajuns de slaba.

| AnnielaIoana a răspuns:

Nu e cazul sa slabesti.Ci ar trebui sa te mai ingrasi.In plus esti in crestere nu este recomandat sa tii diete.Colegii tai cu siguranta glumesc.

| Toader_Raisa_1998 explică:

Eu stiu dar colegi mei fetele adica spun ca sunt cam,, grasa,, asa ca v-am intrebat pe voi pentru ca am incredere

| anonim_4396 a răspuns (pentru Toader_Raisa_1998):

Eu cred ca fetele alea sunt sarcastice. Nu ar trebui sa crezi tot ce spun altii, mai ales fetele, care de obicei sunt invidioase si nu vor sa arati mai bine ca ele.

| Toader_Raisa_1998 explică:

Va multumesc pentru ca sunteti asa draguri cu mine, sincer nu tin diete dar imi place sa fac sport :dar mananc carne si fructe salate, dulciuri

| Toader_Raisa_1998 explică:

Sincer am sa va spun ca ieri 4 octombrie 2012 a fost ziua mea si am imlinit 13 ani si m-am ingrasat in 2 zile un kg acum am 39 vreau sa ajung decat la 40 mai mult nu nici mai putin este bine asa?

| Sebastian1993 a răspuns:

Ce sa mai slabesti la 38 kg te ia vantul pe sus