| Piscotel a întrebat:

As vrea si eu sa stiu daca a facut cineva vaccinul impotriva gripei porcine, cum s-a simtit dupa? Credeti ca trebuie facut sau nu? Eu nu sunt inca sigura, dar am fost bolnava zilele trecute si m-am cam speriat pentru ca aveam toate simptomele gripei porcine...nu am avut, dar m-a pus pe ganduri...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu l-am facut. M-am simtit bine, am avut o durere suportabila in umar vreo 24 de ore si un mic puseu subfebril de 37, 7 in seara dupa vaccinare, cu durata de cam doua ore.
Vei putea face vaccinul de-abia dupa ce te vindeci, adica macar dupa doua zile in care sa te simti bine, sanatoasa.

5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Eu m-am vaccinat in 9 dec. si nu am avut nici o reactie adversa. Nu va luati dupa toate prostiile si mergeti si va vaccinati. Nu vedeti cate decese sunt?

| constantyna a răspuns:

In legatura cu vaccinul, parerile sunt diferite, asa ca sa lasam timpul sa treaca, si adevarul va iesi la iveala...

| ionoion a răspuns:

Lasa-i pe cei din jurul tau sa-l faca si atunci tu nu o sa ai de unde te infecta. Mai bine evita-l.

| floaredetrandafir a răspuns:

Eu nu l-am facut si nici nu am degand asa cred eu ca e mai bine

| pornopepec a răspuns:

Stai ma chill.eu nu fac vaccinulbig grin si oricum nu mori tu de guitz sau de alcv:X