| Girly97 a întrebat:

Aseară a venit mama la mine să îmi spună ceva ce putea să îmi spună și dimineața însă mi-a deschis ușa forțat și a țipat la mine. Am adormit de puțin timp și când m-a trezit m-am speriat și mi-a bătut inima aproape o oră. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Răspuns simplu - te-ai speriat.
Răspuns detaliat - în starea de somn corpul își încetinește activitatea. Creierul "scade" activitatea corporală, fluxul sangvin este redus, inima pompează mai rar. La o trezire bruscă creierul "se activează" și reia deodată funcțiile normale, forțând corpul să revină la activitatea normală, implicit inima a trebuit să lucreze intens pentru a crește fluxul sangvin la nivelul normal.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e sanatatea omului

| Bizon95 a răspuns:

Hmm, spune-i asta mamei
insa am impresia FOARTE VAGA ca mama te cam "tine din scurt" adica nu iti trece cu vederea nici o boacana si PRACTIC iti e cam frica de ea si de cate ori, doar ridica tonul, asa e?

| GouDidodino a răspuns:

De ce te-ai speriat sau de ce ti-a batut inima?