| anonim_4396 a întrebat:

Aspirina este bună pentru dureri musculare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

„Pacienții pot alege dintr-o serie de terapii pe care le pot aplica acasă pentru a contracara durerea musculară. Când ai dureri acute, întrerupe mai întâi ciclul durerii cu analgezice pentru a îți oferi o ameliorare și pentru a preveni cronicizarea durerii. Aspirin® 500mg drajeuri de exemplu, activează mecanismele de ameliorare ale durerii din organism prin oprirea mesagerilor durerii. Deoarece ingredientul activ are proprietăți antiinflamatorii, durerea este ameliorată și vei începe să te miști din nou cu ușurință."

8 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Aspirina naturala e buna pentru asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aspirina saracului

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca nu are?laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce-i cu aspirina săracului?

| blackann a răspuns (pentru mi25):

Pai n-are.

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stii care este?

| anonim_4396 explică (pentru mi25):

Nu!

| mi25 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cati ani ai?