| SJ13ELF15 a întrebat:

Astazi e duminica de joi seara mi-au aparut niste umflaturi in spatele urechii si la cap o colega de-a mea facuse rubeola si a zis ca si ei ii iesie la fel la ureche am fost la medic si mi-a zis ca o sa fac rubeola...sambata seara spre duminica mi-au aparut niste bubite mici cum se face la frig pe picioare si cateva pe burta...acum nu mai am decat pe picioare si de abia se vad dar ma mananca peste tot, pe fata nu am si nustu ce sa fac? credeti ca ar trebui sa stau acasa? si de ce nu au aparut mai multe bube nici macar pe fata? e grav? multumesc frumos :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Justmed a răspuns:

Nu la toti se manifesta la fel. stai acasa 7 zile!

| Ana94 a răspuns:

Cred că ai făcut rubeolă că şi eu am avut şi tot aşa a început, mi s-au umflat mai întâi ganglionii, pe urmă mi-a apărut o roşeaţă pe piele care m-a mâncat rău în prima zi. Încearcă să nu te scarpini şi stai în casă cel puţin o săptămână.

| Lgenends a răspuns:

Salut poate ai pojar. tias recomanda sa nu iesi din casa 2 saptamani doar daca ai pojar-varsat de vant...