| John_Williams_1969 a întrebat:

Am 16 ani, ieri m-am lovit puternic la cap de un perete. Dupa lovitura am uitat lucruri usoare pentru cateva minute(maxim 2-3 min...gen pinul de la telefon), imi amintesc perfect cum m-am lovit si ce s-a intamplat dupa.Azi,mi-am amintit tot,dar m-am trezit cu dureri in zona occipitala,parietala, frontala(putin si zona temporala). Evident ca am un cucui destul de mare si rosu. Dupa lovitura, la un interval de 40 minute, am pus gheata.
E nevoie sa merg la spital, sau sa astept sa-mi treaca de la sine?! MULTUMESC ANTICIPAT!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa o lovitura asa puternica la cap ai fi cam inconstient sa nu te duci la spital

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Daca ti-ai revenit,este exclus sa -ti fi lezat creierul atat de grav incat sa te afecteze pe termen lung, dar nu ar strica sa mergi sa-ti faci un RMN la spital, nu te costa daca te internezi pentru o zi si nu te afecteaza in sens negativ. Asta e. Este o experienta de viata si o invatatura. Faptul ca te va consulta un medic este un lucru bun. Este bine sa stii care este starea ta de sanatate, fie ca ai patit ceva, fie ca nu.

| radu877 a răspuns:

laughing eu cred ca ai uitat pur si simplu pin-ul si ai asociat cu lovitura. Daca te simti rau, da, mergi la spital. daca nu, asteapta sa-ti treaca. Esti putin panicat dar nu cred sa ai probleme cu memoria de la lovitura.