| George_Pavel_1995 a întrebat:

Astăzi mi-a intrat o coaja de popcorn in gat in partea dreapta si am nevoie de ajutor ca sa o scot. Am încercat sa tusesc, sa mănânc fructe si sa beau apa.Si vreau alta sugestie.Va dau funda la cel mai bun răspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate merge cu sare de lamaie? E buna pentru oasele de peste ramase in gat.
Poate totusi ti s-a dus de acolo, dar ti-a ramas pielea iritata si ai impresia ca e inca acolo.

| vocea a răspuns:

Incearca sa mananci miez de paine cum zicea un cleg, apoi daca nu merge, bea apa mai multa sau un pic de suv acidulat ca sa iti vina sa dai inapoi daca nu merge baga 2 degete pe gat si incearca sa dai afara ca sa plece de pe gat in jos.

| AdiZone a răspuns:

Poți încerca să iei miez da pâine și sa îl înghiți! Ai grija sa nu te îneci.