| Eu_Doar_1990 a întrebat:

Astazi mi-a venit prima menstruatie si mi-a curs putin.Cand plec la scoala imi mai pun absorbant chiar daca mi-a curs putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Eu zic ca asa ar fi bine, sa-ti pui, adica decat sa-ti patezi pantaloni mai bine sa ai absorbantul! Si sa stii ca menstruatia se poate agrava, adica dintr-o data sa-ti vina mai mult, nu alt ceva!
Sper ca te-am ajutat! Noroc!

| Eu_Doar_1990 explică (pentru LoveIsForEverYoung):

Mi-am pus absorbant, dar nu mi-a mai curs il mai schimb?

| Eu_Doar_1990 explică (pentru LoveIsForEverYoung):

O sa-mi curga mai mult? si imi mai schimb absorbantul chiar daca am unul si mi-a curs putin?

| LoveIsForEverYoung a răspuns (pentru Eu_Doar_1990):

Daca a curs putin nu-l schimba, dar nici nu-l tine cu zilele! Si nu am zis ca sigur o sa curga, este posibil, se poate sa mai curga si mai mult!
Bafta! happy

5 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Cu siguranta da.Mai bine cu absorbant decat sa-ti patezi hainele pentru ca la inceput e putin, apoi e mai mult.Asa ca nu risca.

| névtelen a răspuns:

Normal ca da pentru ca pe parcursul zilei vei sangera din ce in ce mai mult.