| pAAuLL a întrebat:

Am 14ani 1. 78inaltime 58kg! As vrea sa cresc in masa musculara natural (fara creatina steroizi si prosti din astea). Vreau sa imi dati niste sfaturi de abtrenament(exerciti) pentru ACASA si o dieta amanuntita (adica ce ar trebui sa consum zilnic ). Astept raspunsuurile si va multumesc o sa dau si FUNDA:d!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai creatina se gaseste in carne si peste.

o sa mananci doar legume si fructe?

muschi acasa... muschi fara carne... doamne in ce hal aberezi.

ce vrei tu se traduce in "cum sa conduc o masina fara sa ma urc in ea... va rog, dati-mi sfaturi!"

rolling on the floor

| pAAuLL explică (pentru Cosmin86):

Nu ai inteles ce vr sa zic.nu am zis ca nu manan carne happylaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru pAAuLL):

Am inteles foarte bine ce zici, tu HABAR NU AI ce e aia creatina.

tu prin creatina intelegi doar praful ala ( supliment alimentar ) sau pastile.

Dar cum essti prea INAPT sa spui "fara suplimente", tu spui "fara creatina".

Iar creatina = carne, peste, etc.

Fa si tu DIFERENTA intre un aminoacid care e in mancare, sau un supliment care contine acel aminoacid concentrat.

Esti doar un copil mic si slabanog, care vrea si el muschi "fara prostii", dar HABAR NU ARE ce sunt "prostiile alea" si ca el deja le consuma laughing