| claudiaclau a întrebat:

Hey! Cum pot scapa de negi/veruci? Cam cat costa o operatie cu laser daca ati mai facut? Si va rog sa-mi spuneti daca mai este cineva in cazul meu daca ati folosit cryopharma sau duofilm orice imi puteti recomanda ca sa scap de ei..am mai folosit si rostopasca si creme dar nu mi-au trecut si ma gandeam sa fac operatie cu laser dar cred ca ma costa peste 300 de lei.Ce imi recomandati? ati mai incercat cu alte solutii gen cyopharma sau altele sunt bune? Si mentionez ca, in afara de deget, mi-au aparut si pe fata si pe nas si se vad foarte urat. Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Trebuie musai sa mergi sa te vada un medic, chestiile astea sunt periculoase si nu poti sti niciodata sigur care e natura si originea lor. si orice iese la suprafata are si o cauza interna, in general scaderea imunitatii, deci trebuie sa-ti recomande un medic si un tratament pentru cauza generatoare, altfel nu scapi in veci de ele, le arzi pe o parte si ies pe alta. deci mergi la un dermatolog sa le vada inainte de a pune orice pe ele, mai ales daca spui ca nu au trecut cu rostopasca. acum pretul depinde si de medic/clinica la care mergi, si de nr. lor, daca sunt foarte multe si dese pretul e pe cm patrat, daca sunt 2-3, unu ici si altul dincolo e alt pret (sincer nu stiu cat). deci mergi la medic si ai grija de tine, sanatate multa!

| IonutAxi a răspuns:

Am avut si eu negi. M-am dus la medic si mi-a pus dintr-un sprei pe o vata si imi punea pe negi.M-am dus de 3 ori sa fac asa.Si dupa 2 saptamani au disparut toti.Si nici nu a mai aparut.

| claudiaclau explică (pentru IonutAxi):

Cat a costat? Asa m-a intrebat si pe mine medicul de la policlinica unde e pe gratis, dar pentru asa ceva trebuia sa dau bani pentru ca e solutia ei.

| IonutAxi a răspuns (pentru claudiaclau):

Oricum nu costa mult. Cel mai bine e sa te duci sa rezolvi. Succes

| Rebbeka a răspuns:

Pai si eu am facut operatia acum 2 ani. Sa iti spun cate ceva:
1. operatia doare un pic
2.costa60-70 lei la dermatolog iar daca mergi la un chirurg specialist costa 120-130 sau chiar mai mult! Eu m-am dus la chirurg plastic pentru ca era fff i. fectat si vezi sa nu stai mult! Poti sa mori!
3. Operatia doare cateva zile!
Funda laughing))))))