| claudiaclau a întrebat:

Hey! Cum pot scapa de negi/veruci? Cam cat costa o operatie cu laser daca ati mai facut? Si va rog sa-mi spuneti daca mai este cineva in cazul meu daca ati folosit cryopharma sau duofilm orice imi puteti recomanda ca sa scap de ei..am mai folosit si rostopasca si creme dar nu mi-au trecut si ma gandeam sa fac operatie cu laser dar cred ca ma costa peste 300 de lei.Ce imi recomandati? ati mai incercat cu alte solutii gen cyopharma sau altele sunt bune? Si mentionez ca, in afara de deget, mi-au aparut si pe fata si pe nas si se vad foarte urat. Dau funda! scuze categoria :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi un medic poate fi altceva în afară de negi. Apariția lor nu e ceva normal.

| Akasha90 a răspuns:

Pentru zonele mai putin sensibile, gen degete, e ok sa folosesti cryopharma. am avut si m-a ajutat foarte mult. La cele de pe fata e mai aiurea, ar trebui sa consulti un doctor dermatolog, nu sunt grave, dar e mai bine. In orice caz, ele trec si singure, dupa ceva timp dispar, dar sunt inestetice si uneori si dureroase. Sper ca te-am ajutat. Numai bine! :*

| claudiaclau explică (pentru Akasha90):

Dar e vreo problema daca folosesc cryopharma si pentru fata? sau am vazut ca este un fel de creion tot cryopharma... poate m-ar ajuta dar trebuie sa nu ma ard poate la fata e mai sensibil

| Akasha90 a răspuns (pentru claudiaclau):

Din acest motiv ti-am spus sa consulti prima data un medic. Cryopharma e foarte ok, folosita pentru maini nu are nici un efect "nociv" ca sa ii zic asa, dar pielea fetei e cu mult mai sensibila decat a mainilor. E mai bine sa ceri sfatul unui specialist happy