| greenmoon a întrebat:

Ati incercat vreodata ceaiul cu fructe goji? am inteles ca este chinezesc si ajuta mult in slabire.
daca da, ce gust are?

...si, daca aveti idee, cam cata cantitate pot sa consum avand in vedere ca am 15 ani, si, evident, vreau sa slabesc?
exista contraindicatii, ceva?! vreau sa vad si experientele/sfaturile voastre daca exista! happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Din câte ştiu, goji fructul este cel mai bun atibiotic natural.deci nu ştiu ce putere de a slăbi are.Nu cred că cu antibiotice slăbeşti!

| LolaLollita a răspuns:

Eu recent mi-am luat ceai de capsuni si fructe goji. Are un gust acrisor, in genul fructelor de padurehappy Insa nu beau acest ceai cu scopul de a slabihappy

| elysi a răspuns:

Nu am baut ceai de goji, dar am mancat goji uscate care nu sunt nici rele, nici bu ne la gust...sunt putin acrisoare.

| laura81 a răspuns:

Nu o sa slabesti de la ceai. Doar arunci banii degeaba.

Daca vrei sa slabest trebuie doar sa renunti la "rontanele" si sa te limitezi la cele 3 mese principale + 2 gustari sanatoase (iaurt, fructe) si sa faci mai multa miscare fizica.
Organismul are cateva principii clare de functionare si nu vei putea slabi cu nici un ceai sau alt tip de produs "minune"...cel putin nu pe termen lung (exista produse cu care poti slabi cateva kg pe care le pui rapid la loc - fara sa poti opri asta)

Uite doua articole care pot sa te ajute:

http://ideipentrufemei.blogspot.ro/......centi.html

http://ideipentrufemei.blogspot.ro/......stile.html

| greenmoon explică (pentru laura81):

Stiu mult prea bine ce stil de viata trebuie sa imi formez pentru a slabi. nu cred ca se face primavara doar cu un ceai de genul asta. acest ceai il vad ca pe un + pentru -, daca ma intelegi...

| Cosmin86 a răspuns (pentru greenmoon):

Daca ai fi stiut "prea bine", sau MACAR "mediu" ( nici macar bine, doar mediu ), atunci ai fi slabit pana acum si nu ai fi pus intrebari despre ceaiuri.

| greenmoon explică (pentru Cosmin86):

Ca sa slabesti nu trebuie doar sa stii. trebuie sa ai ambitie. acum a venit vremea sa am. simplu.

| Cosmin86 a răspuns (pentru greenmoon):

Si ambitia se traduce intr-un ceai stupid? Sau probabil in alte tampenii de genul "nu mai manca dupa 6 seara, mananca multe fructe si legume, etc".

| greenmoon explică (pentru Cosmin86):

Nu ti-ai ales intrebarea corecta de la bun inceput sau persoana careia sa i-o pui, atata tot, cred...

| Cosmin86 a răspuns (pentru greenmoon):

Doar ma amuzam, ma amuza toti aiuritii cu ceaiurile lor laughing

Eu am slabit 17 kg cu 5 mese pe zi, fara niciun ceai, am avut zile in care am mancat si peste 1 kg de carne si tot am slabit.

| greenmoon explică (pentru Cosmin86):

Eu stiam ca pe asta o spui cand nu mai ai argumente si esti fazan!
iar referitor la modul tau de a slabi, nu te cunosc, nu stiu nimic concret si chiar nu as vrea sa stiu... am metodele si problemele mele; iar ceaiurile nu sunt pastile sau medicamente, ele ajuta doar tranzitul, te curata. daca bei ceai nu inseamna ca esti aiurit. sau poate esti, sa zicem, dar in orice caz, nu esti IDIOT sa bei toate rahaturile carbogazoase gen sprite, cola, pepsi, etc.
si despre ce vorbim aici? oricum totul e relativ, totul se diferentiaza de la corp la corp, nu suntem aceiasi...