| AAlinaaa a întrebat:

Ce parere aveti despre ciocolata?Daca consum o ciocolata pe zi pot ajunge sa am diabet?Imi plac duciurile si nu stiu cum sa renunt la ele,avand in vedere ca vreau sa slabesc si cateva kg.

8 răspunsuri:
| SantaAndrei a răspuns:

Da, e posibil sa ajungi la diabet pentru ca e foarte mult zahar si e periculos.

Totul tine de vointa, de fiecare data cand vrei sa mananci o ciocolata, iti pui in cap ca nu vrei si ca nu iti face bine. O sa iti fie mai greu un timp, dar o sa te obisnuiesti

| AAlinaaa explică (pentru SantaAndrei):

Am incercat sa o inlocuiesc cu diferite fructe, sau pufuleti dar nu stiu. ai niste idei te rog frumos cu ce as putea sa o inlocuiesc?

| SantaAndrei a răspuns (pentru AAlinaaa):

Verifica mesaj privat happy

| Butterfly9 a răspuns:

Buna! Daca mananci ciocolata nu ai sa ajungi sa slabesti, doar te ingrasi!

| 10roxana10 a răspuns:

Eu mananc ciocolata in fiacare zii
nu pot sa stau fara ciocolata mai mult de o zi
in pluc ciocolata este prietena feterlor
dar in fine la mine nu se vede, pentru ca eu oricat as mana nu se vede

| OvidyuNicu a răspuns:

Daca mananci ciocolata poti face diabet asa cum poti face accident cand mergi cu masina! nu te mai chinui cu gandul asta si mananca linistita!

| andreea05 a răspuns:

Incearca sa inlocuiesti cu fructe, sau in loc de ciocolata normala poti cumpara ciocolata cu 70% cacao este mult mai sanatoasa si contine mai putin zahar. Inca ceva: doar gusta, nu trebuie sa mananci o ciocolata intreaga pe zi(asta iti va face rau) doar cateva bucatele sunt de ajuns.