| Ariannna a întrebat:

Aveți vreo idee dacă în analizele de urină se poate găsi/observa că fumez? Nu mai fumasem cu aporixmativ 36h înainte de analize, în sânge nu s-a văzut nimic dar cu urina va fi vreo problemă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Nu,analiza de urina pune in evidenta infectii, nisip, etc nu are nici o legatura cu fumatul.Doar pe radiografia pulmonara se poate banui ca esyi fumator,

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Da,se vad urme de tutun in urina laughing

| neutrino a răspuns:

Nu vor fi probleme de aceasta natura.

| Exaizo a răspuns:

Eh, intr-un sfarsit oricum o sa se afle ca fumezi. Conteaza ca e astazi sau maine? Invitati sa va asumati raspunderea.

| dmmf a răspuns:

Nu, stai linistita :*

| adiffect15 a răspuns:

Nu se vad urme, se vad urme numai daca fumezi in ultimile 24 de ore, dar dupa 24 de ore nu se mai vad.