| Sawarekh a întrebat:

Aveti idee de ce de catva ani imi tot apare o batatura in zona degetului de la mana(ala gros ), pe partea lateral?

mereu incerc sa o elimin, chirurgical cu o foarfeca, o dezinfectez, etc. Dar dupa 1 saptamana, batatura apare inapoi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai chirurgical nu este cu foarfeca. Mai degraba este un neg.

| dullcat a răspuns:

Esti sigur ca este batatura si nu un neg?

| Sawarekh explică (pentru dullcat):

Eu cred ca este batatura fiindca este intinsa pe toata lungimea langa unghe cum ar veni. este o portiune de piele moarta, mereu cand intru cu foafeca in ea, o tai, cade dar se formeaza inapoi

| dullcat a răspuns (pentru Sawarekh):

Si de ce nu iei in considerare sa mergi la medic? Te poti alege cu o infectie de toata frumusetea daca tot incerci tu sa rezolvi.

| Hyperion7 a răspuns:

Folosești degetul pentru scris?

| Sawarekh explică (pentru Hyperion7):

Dap, apas mult pe telefon cu degetul acela, insa de la un timp am schimbat de frica sa nu fie de la asta, folosesc cealala mana pentru tastat.