| 1Q a întrebat:

Aveti vreun leac pentru insomnie, la 14 ani, in afara de somnifere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| devine a răspuns:

Bea un lapte cald inainte sa te culci sau un ceai de sunatoare; poti sa incerci si cu calmePLANT sau alte tampenii naturiste... in cazul unora ajuta; sau poate esti prea odihnita, fa sport happy

| emima a răspuns:

Fa-ti de lucru toata ziua si fara cafea cola etc oboseste-te singur

| DoarImpreuna a răspuns:

Ceai de sunatoare si sau valeriană.

| DeathTheKid a răspuns:

Si eu aveam insomnii la 12-13 ani, cica un somnifer natural ar fi un pahar de lapte cald inainte de culcare...plus ca ar trebui sa ai un program regulat de somn, nu te astepta sa te culci la 00.00 daca tu te-ai sculat de exemplu la 11.00-12.00...activitatea ta de peste zi ar trebui sa fie cuprinsa intre 14 si 16 ore, poate chiar mai mult

| BlackPuma a răspuns:

Ceai de tei

| sticksulet a răspuns:

Intreaba un medic de familie sau la farmaciehappy