| AlexSandu17 a întrebat:

Azi am avut 7 ore. A sasea era ora de sport, dar am fost scutita. Dupa o jumatate din ora a inceput sa ma doara foarte tare sub osul pieptului. Nu i-am dat mare importanta. Dupa inca 10 minute ma durea si mai rau, iar durerea urca pe gat, sub barbie era foarte dureros, apoi din nou durerea a urcat la o ureche, si in acelasi timp ma durea sub osul piaptului, gatul un pic si foarte tare gatul. Durerea era ca un fel de intepatura ce dura cateva secunde si se muta, apoi aparea o durere mai mare. S-a sunat de pauza si nu ma mai durea gatul, dar burta foarte tare(sub osul pieptului). A saptea ora, pe langa durerea de burta a aparut si foamea. Dupa ora am plecat spre casa si am mancat un corn si o paine laughing) cu niste colege, durerea inca era. Acasa am dormit o ora si durerea a disparut. CE CREDETI CA ERA?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nistor12 a răspuns:

Spre deosebire de durerile abdominale, care au diverse şi bulversante cauze: dureri de stomac, de ficat, de pancreas, colici biliare, crampe intestinale, determinate fiecare dintre ele de un mare număr de afecţiuni, durerile toracice sunt asociate aproape întotdeauna cu afecţiunile cardiace.
Durerea toracică poate avea la origine o afecţiune foarte gravă, care impune o intervenţie rapidă, într-un serviciu de urgenţă (infarct miocardic, ruptură esofagiană, embolie pulmonară, disecţie de aortă) sau una banală (de exemplu, un atac de panică sau o nevralgie intercostală). Poate fi vorba despre o durere instalată brusc, de exemplu, cea din infarct, sau una cronică, cum ar fi cea din angina pectorală ori refluxul gastroesofagian.
Sau oate ai alergat prea jult la sport, nemancand nimic, manifestandu-te prin dureri suportabile.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
Funda:*

| AlexSandu17 explică (pentru nistor12):

Multumesc pentru informatii :*

4 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cred că e din cauză că erai obosită şi nu ai mâncat suficient pe parcursul zilei. Mi s-a mai întâmplat şi mie să am diverse dureri, dar după ce am ajuns acasă şi m-am odihnit, mi-am revenit.

Toate cele bune!

| AlexSandu17 explică (pentru Hydrangeaceae):

Multumesc si la fel si tie toate cele bune! am uitat sa mentionez ca mi s-a mai intamplat, si atunci cand ma puneam jos ma durea burta, am avut mai multe dureri, dar acum sunt bine :*

| nistor12 a răspuns:

Sper ca te-am ajutat. Funda:*