| Emirus a întrebat:

Am avut dureri in piept acum o luna zilnice,m-au lăsat dar acum am iar și ma doare tare in mijlocul pieptului și uneori urca in zona gâtului, o data mi-a urcat chiar in măsea, spuneți-mi ce sa fac pentru ca sunt foarte îngrijorat și părinților nu le spun pentru ca le-am spus când ma durea zilnic și nu m-au crezut! Va rog sunt foarte îngrijorat, am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te cât mai urgent la medicul de familie. Astfel de simptome nu trebuiesc ignorate.

| Emirus explică (pentru anonim_4396):

Da dar sunt in Franța, și încă nu avem un medic de familie, sa ma duc la un medic cardiolog?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ma doare tare in mijlocul pieptului...o data mi-a urcat chiar in măsea"

e periculos un astfel de simptom, fă urgent un rmn

| Emirus explică (pentru sierra1):

Zici? Am uitat sa precizez ca uneori simt ca și cum as avea un nod in gat