| InnaS a întrebat:

Azi am facut avort. Nu ma doare nimic insa vomit cam des. Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Nu precizezi ce fel de avort ai facut. La cel medicamentos este perfet normal, la cel chirurgical mai putin.
http://www.sfatulmedicului.ro/Avortul/avortul-efecte-secundare_7820

| InnaS explică (pentru SkyPilot):

Prin aspiratie, anestezie locală, luna a doua.

| InnaS explică (pentru SkyPilot):

Avort prin aspiratie, luna a doua. Tin sa menționez ca mi s-a facut o singura injectie in fund si atat iar eu nu am simtit nici o durere in timpul chiuretajului. Este posibil sa fie o complicatie? Doar am vomitat.

| SkyPilot a răspuns (pentru InnaS):

Poate sa fie si de la anestezie. Daca persista, sau daca mai apar si alte simptome (mai ales febra, ameteli, dureri) atunci ar trebui sa vorbesti cu doctorul care l-a facut. Un pic de durere azi ar fi normal.