| Myrruna1 a întrebat:

Buna seara, acum 4 zile am facut avort,a doua zii dupa avort nu am avut nici o durere,însă in ultimile zile am dureri groaznice de burta,ma doare foarte foarte tare,am si medicamente,de fiecare data cand le iau parca mai tare ma doare. Țin sa Menționez ca de cand au apărut durerile au apărut si sângerări, e normal sau trebuie sa ma duc la un control din nou?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Aoleoo!--- pare-se ca este o infectie, posibil de la un rest de placenta. Cheama ambulanta!---- deja au trecut 4 zile si infectia se extinde. In cazul in care a cuprins si trompele uterine exista pericolul ca acestea sa ramana infundate chiar si dupa vindecare!

| alexandrey a răspuns:

Ai o voce frumoasa, de ce o irosesti vorbind?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu este normal, mergi urgent la medic sau la spital, posibil sa fii ramas membrane neeliminate!

| untu a răspuns:

Aveti complicatii foarte grave dupa avort! De ce nu ai vrut un copil, este un pacat strigator la cer! Dupa aceea nu vei mai putea face alti copii! Ai auzit de blestemul copilului avortat?

| Myrruna1 explică (pentru untu):

E o situație complicata, nu aveam cum sa l țin

| untu a răspuns (pentru Myrruna1):

Trebuia sa te gandesti inainte sa te culci cu un baiat! Nu v-ati protejat!