| Stefanutz24 a întrebat:

Azi am iesit cu prietena am luat`o in brate si fiind gheata jos am cazut cu ea pe umarul meu stang. Dupa ce am cazut nu am mai putut de durere :-s era nesuportabila... dupa 10 minute. m`am linistit,,,, am ajuns acasa si am inceput a face exercitii cu ea incotinuu, dupa am lasat`o si am stat in pat 1h... si dupa am observat ca daca tineam mana pe langa corp nu ma durea f tare, dar cand incercam sa o ridic parca cineva imi lua puterile si ma durea foarte tare mana, am aplicat un unguent, si la fel, umarul pot sa l misc, dar nu pot sa ridic mana? Cine ma ajuta si pe mine va rog frumos sunt disperat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Posibil sa ai o luxatie dar e posibil sa fie si o fractura. Daca s-a umflat, e vanata nu trebuie sa stai asa. Vezi cum se prezinta pana maine si sfatul meu e sa mergi la medic pentru o radiografie pentru a sti ce e de facut.

| Stefanutz24 explică (pentru Ramo80):

Nu este nici umflata nici vanata.

1 răspuns: