| ihacoswhy a întrebat:

Cate kg slabesc daca mananc zilnic un iaurt dimineata, un mar si un pachet de biscuiti belvita in pauza mare la ora 3 si 100 g de fasole seara la 7?
P.S.:Am 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| diditza23 a răspuns:

Nu esti deloc grasa! stii ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimeawinking u ai cu un kg mai putin.deci esti bn..nu te mai infometa aiurea..dk totusi vrei regim..scoate prajelile, painea alba si dulciurile inlocuieste-le cu ciocolata neagrA. exact forma de para am si eu si nu ma deranjeaza deloc (dar daca vrei sa slabesti la fund, fa exercitii speciale pentru fese/coapse) sunt foarte bune (iti tonifica funduletul) si sa stii ca dau rezultate garantate tongue deci termina cu prostiile de diete oh go on

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu siu cate kg vei slabi dar vei slabi ceva, recomandat ar fi sa consulti un nutritionist

| Cosmin86 a răspuns:

Ok, mananca asa, sa devii un subdezvoltat de care o sa rada toata lumea

| DNSK a răspuns:

La varsta ta, n-ar trebui sa te gandesti la diete si prostii de genul asta. Mai tarziu o sa-ti para rau. Daca ai o problema cu greutatea, mergi la un nutritionist cu un adult. O sa-ti dea un regim care sa-ti acopere necesarul de vitamine, proteine, carbohidrati, etc, fara sa fie nevoie sa te infometezi

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Un meniu total gresit! ai toate sansele sa te imbolnavesti, nu sa slabesti!

| Pitzipoanca a răspuns:

Sincer cred ca te vei ingrasa.
Trecand peste faptul ca mananci foarte, foarte prost. Nepotrivit mai ales cu varsta.
Va distrugeti sanatatea si va bateti joc de corpurile voastre. De ce? Pentru niste standarde? Sau pentru 10 centimetri semi-flasci?

| ihacoswhy explică:

Am 159 si 48 kg inainte mancam normal dar am realizat ca m-am ingrasat dupa vara trecuta si o colega s-a pus pe cura de slabit siatunci mi-a venit si mie idea, dar cum sa scap de forma de para? anul trecut in iunie nu aveam forma de para si acum... dati-mi va rog niste sfaturi

| diditza23 a răspuns (pentru ihacoswhy):

Si inca ceva...incerca cat mai des ca dupa fiecare masa sa faci o mica plimbarica de 15 min (e foarte sanatossmug)

| diditza23 a răspuns (pentru ihacoswhy):

Nu esti deloc grasa! stii ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimeawinking u ai cu un kg mai putin.deci esti bn..nu te mai infometa aiurea..dk totusi vrei regim..scoate prajelile, painea alba si dulciurile inlocuieste-le cu ciocolata neagrA. exact forma de para am si eu si nu ma deranjeaza deloc (dar daca vrei sa slabesti la fund, fa exercitii speciale pentru fese/coapse) sunt foarte bune (iti tonifica funduletul) si sa stii ca dau rezultate garantate tongue deci termina cu prostiile de diete oh go on

| RexCuParuCret a răspuns:

Fa sport si n-o sa fie nevoie sa slabesti si o sati tonifiezi muschii si sa arati bine e posibil sa pui kg in plus. Depinde ce inaltime ai si cate kg ai la momentul actual.