| OHmyGosh a întrebat:

Am 13 ani, 1, 62 si 49 de kg.
As vrea sa slabesc 2 kg.
Ce ar fi bine sa mananc?
E in regula daca dimineata mananc o felie de paine cu cascaval...(ceva)pe ea, la scoala 2 fructe(kivi, portocala sau mandarina), la pranz supa/ciorba cu o singura felie de paine, iar seara nimic?
Mama spune ca nu e bine ca nu mananc de loc seara, ca asa faceam si pana acum. Zice ca sunt in crestere si bla, bla, bla.

*ca tot am pus o intrebare, va intreb cam cate abdomene e bine sa fac pe zi. e bine 50 de abdomene si 10 flotari?"
FUNDA mare si grasa!

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta trebuie sa mananci si seara. In plus, din dieta ta lipseste laptele (macar o cana pe zi de lapte, iaurt, sana), legumele proaspete (macar una pe zi), carnea de vita/peste.

| Doddel a răspuns:

Are dreptate maicata la varsta asta nu te ingrasi ca ea mananca si seara ai doar 13 ani wtf. si exercitii faci cate poti tu acolo.

| OHmyGosh explică:

Nu sunt prea slaba.

Cred ca am pus cam mult ca vreau sa dau jos 2 kglaughing,aveti dreptate.
Multumesc de raspunsuri.
Daca le imbin, toat ajuta, insa e cam naspa ca nu stiu la cine sa dau fundalaughing

| Roshketz a răspuns:

Sa slabesti?straight face.Dar esti deja prea slaba pentru inaltimea ta.

| brigy_2683 a răspuns:

Pai. in legatura cu mancatul tu trebuie sa ai grija sa nu depasesti minimul de 2000 de calorii pe zi.si daca mai faci si ceva miscare pe langa este super ok. e bine 50 de abdomene si 10 flotari.

| Carmen_4042 a răspuns:

Normal ar fi sa nu mananci deloc paine si sa mananci luni 4 oua,marti cateva fructe,miercuri carne fiarta,joi legume,vineri lactate, sambata peste, iar duminica un mic gratarel.Si mama mea face la fel si intr-o saptamana a slabit si acum arata super bine.

| syscom a răspuns:

Eu zic sa nu incepi cura fiink dupa aia organismult se invata cu mancarea corespunzatoare curei si daca vei manca o bucatica de carne imediat se va pune la loc. si nu esti grasa pentru varsta ta:*
esti foarte bine:*
eventual daca vreo sa slabesti inceraca sa alergi oricum prin sport...
sper ca te-am ajutat
funda?batting eyelashes

| Măseluţă a răspuns:

Pai ar trebui sa mananci seara fiindca esti in crestere laughing
si corpul tau se dezvolta.winking
si e bine ca faci abdomene si flotari si alea alea. :p
si e bine la varsta ta cum esti. happy
nu-ti fa griji. oh go on
sper ca te-am ajutat. :*