| XatomisX a întrebat:

Azi dimineata cand m-am cantarit aveam 59.3kg iar acum seara am 60.4 ok am inteles ca am mancat dar normal nu depasesc de 59.8kg de ce am cu un kg mai mult ce s-a intamplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Incearca sa te cantaresti la interval de cateva minute si stai altfel pe cantar (mai aplecat in fata sau ce idei mai ai). Daca obtii rezultate diferite, nu ai un cantar prea bun.
Diferentele mari pe care le vezi se pot explica si prin retentia apei. Canareste-te in fiecare zi la aceleasi ore si in aceleasi conditii.
Si hainele pot reprezenta o explicatie. Incearca sa vezi cat pot cantari un tricou si o pereche de pantaloni scurti si ai sa te lamuresti.

| aCek1ng a răspuns:

Daca te-ai cantarit imediat dupa ce ai mancat este si normal ca a indicat mai mult.
Ori asta ori cantarul poate fi defect si a aparut o eroare.