| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineata cand m-am trezit ma durea spatele in zona plamanilor. Am 13 ani iar bunica mea lucreaza la spital si a zis ca este lipsa de calciu, deoarece sunt foarte inalta (1, 71) si ca trebuie sa mananc iaurturi si sa iau vitamine.
Am mai avut dureri de genul acesta in trecut, dar au trecut in cateva minute/ore si nu erau asa intense. Acum ma dor si cand respir (nu foarte tare). Nu fumez si nici mama nu mai fumeaza(deci nu puteam sa inspir fumul de la tigari)... nu cred ca este de la plamani totusi... Ceva sfaturi? Dar nu de genul "mergi la medic" aia stiu ca trebuie sa o fac intr-o zi, doar ca mi-e tare frica.

Va rog sa ma ajutati dau funda promit crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XJulietaaX a răspuns:

Aceiasi problema o mai am si eu din cand in cand...dar nu cred ca e ceva grav. Si eu ma sperii.
Eu zic sa o asculti pe bunica ta pentru ca, lucrand in spital poate ca a mai avut cazuri asemanatoare si stie ce se poate face si, cu siguranta, nu ti s-ar putea intampla nimic rau daca ai lua cateva vitamine pe zi. Poti sa iei Ca si Mg.happy

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ai probabil, o deviatie de coloana, du-te la un medic ortoped.

| tiriboxi a răspuns:

Buna daca esti interesata sa primesti informatii pentru problema ta de sanatate exista o solutie in acest sens cu produse naturale de la liderul mondial decide-te; contact tiriboxi@gmail.com sau tel0765948501

| XJulietaaX a răspuns:

Ms p fundita:*