| Deutza_5625 a întrebat:

Azi dimineata m-am ars (arsura de gradul 2) imi dati niste sfaturi pentru a scapa de usturime? va roooooooooooooooog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Unge-te cu ulei de masline!

5 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Pune comprese cu apa rece

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Incearca sa tii ceva rece pe arsura. Daca te-ai ars la mana sau la picior incearca sa stai in apa rece.

| `KiddO` a răspuns:

Betadina! sau erau niste femei care faceau o crema.nu stiu cum se numeste prin vadeni cred, dar crema e foarte buna! Fratele meu s-a ars pe 30% sin corp.arsuri de gradul 2-3 si i-am dat cu crema de aia...si iau trecut mai repede decat cu alte creme plus ca nu a ramas aproape niciun semn! bafta

| Deutza_5625 explică:

Da, acum am scapat de usturime dar am ditamai basica si ma cam ustura cand o ating!crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io aseara m-am fript. da nu ma ustura.suzy trebuia sa bagi repede arsura in apa rece. e bine si acum, dar era bine atunci imediat.