| cosminboy12 a întrebat:

Azi la școala un copil mi-a dat o palma tare peste ureche iar acum m-a doare urechea si nu prea mai aud bine cu acea ureche oare mi-a fost spart timpanul funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e de la durerea provocata timpanu e bine

| EnvyU a răspuns:

S-ar putea sa iti fi facut rana si sa fie sange inchegat, am patit si eu odata cand eram la scoala mi-am primit un pumn in ureche si cand m-am dus la orl a scos aia ceara cu sange si nu mai aveam probleme. Daca si maine ai probleme spune-i mamei tale sa te duca la ORL

Răspuns utilizator avertizat
| Vlad619 a răspuns:

Nu are cum sa se fi spart timpanul, Pune gheata acolo si tine-o timp de 10-15 min