| chio97 a întrebat:

Azi la sport am jucat fotbal si am fugit sa la minge si in acel moment am calcat stramb.Am mers la baie mi-am pus apa rece si dupa aceea nu ma mai durut asa tare. Apoi mi s-a umflat putin si am mers acasa (pe picioarele mele deci pot umbla nu ma ajutat nimeni) ce pot avea la picior imi poate fi rupt?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LarisaNicoleta06 a răspuns:

Buna! Poate ti l`ai luxat putin. daca vrei poti sa-ti pui foi de varza si sa te legi cu o fasa daca este umflat.Nu este exclusa ideea de a merge la medichappy Funda?happy

5 răspunsuri:
| Agnes00 a răspuns:

Probabil este doar luxat sau s-a fisurat un os. E bine sa mergi la doctor, o sa faci o ecografie si cel mai probabil ti-l va pune in ghips.

| Dan10079 a răspuns (pentru Agnes00):

Cica ecografie rolling on the floor RADIOGRAFIE!

| Agnes00 a răspuns (pentru Dan10079):

Da, ma gandeam ca poate i-a ramas piciorul gravid. Radiografie

| Diamondsz a răspuns:

Daca ai calcat stramb de poate sa ti-l fi rupt. Dar iti recomand sa mergi la medic. EL stie mai bine.winking

| coxicool99 a răspuns:

Este rupt si mie mi s-a intamplat asa cand am cazut pe mana si dupa s-a umflat si era rupta